משפחות שכולות,

משפחת להבים ועם ישראל כולו מרכינים את ראשם ומוקירים את יקירנו שהלכו ולא ישובו.

יום הזיכרון לחללי צהל ונפגעי פעולות האיבה מביע את הצער העמוק והגדול שלנו כחברה על נפילת טובי בנינו ובנותינו אשר חרפו נפשם למען תקומתה ובהגנה על מדינתנו וכי עלינו מוטלת החובה להתאבל ולזכור. אנו חבים להם את חיינו כאן בארץ הזו.

האויב מנסה בכל כוחות לכפות עלינו מציאות אחרת, שעל פי אמונתו תביא לכלייתה של מדינת ישראל אך אנו נלחם בו מלחמת חורמה ובכל האמצעים העומדים לרשותנו אך כלמודי נסיון נדע כי עתידנו טמון ביכולת תגובתנו הצבאית ביכולת ההנהגה, העמידה האזרחית, היצירתיות ובדרך קבלת ההחלטות.

נחישותנו , גישתנו לקדושת החיים, תבונתנו ובעיקר עוצמתנו הצבאית הן הערובה להמשך חיינו כאן במזרח התיכון רווי המלחמות והיצרים בו הוויתור מתפרש כחולשה.

הוכחנו שאנו עם מוסרי מאין כמוהו הרודף שלום, הגענו להסכמי שלום עם שכננו ומי שהיו ליריבנו הגדולים ביותר ונמשיך לשאוף לכך בכל כוחנו אך ללא שום ויתור על ביטחוננו וסיכון עתידנו כאן.

הקמת מדינת ישראל היא מדינת היהודים היא נס בל ישוער, בנינו מדינה לתפארת.

מדינה צעירה שהיתה הראשונה בעולם שפיתחה והציבה מערכות עוצרות טילים. ביכולתנו להמריא לגבהים ולצלול למעמקי הים, לשמור על גבולותינו ואף לצפות למרחבים רחוקים וסמויים מהעין, להיות למובילים עולמיים בענפי ההייטק ,התעשיה הכלכלה המדע, החקלאות ובתחומים רבים נוספים.

הקמנו מדינה דמוקרטית, היחידה באזורנו הדוגלת בקדמה, בשוויון זכויות מלא , ולא בכדי אנו זוכים לגיבוי מלא מארצות הברית, והמעצמה הגדולה בעולם בעלת בריתנו החשובה והאיתנה.

צבא ההגנה לישראל עומד ככוח מגן איתן, נכון להכריע כל אויב שיאיים על ריבונותינו ועל שגרת חיינו בנחישות, במידתיות ובמוסריות שאין כמוה.

לאורך כל ההיסטוריה של מדינת ישראל הוכחנו לעולם כי חיילנו ומפקדינו נושאים בלבם ובאותיות קידוש לבנה את ערכי טוהר הנשק ואת אמות המידה המוסריות ביותר וכך, ללא ספק נהגו גם בניכם ובנותיכם.

משפחות יקרות, חייכם נחלקים לשניים- עד אותו יום רע ונמהר, הדפיקה בדלת ולאחריה בה חייכם השתנו ללא היכר. ונחמה אין. אנו יודעים היטב שאין ולא יכולות להיות בפינו מילים היכולות לרפא את כאבכם העצום.

יודעים אנו היטב שעוד לא מצאו בעולם דרך להחזיר לאחור את גלגל החיים, כאילו היה זה חלום בלהות.

דברי ימי מדינת ישראל שוזרים בחובם סיפורי חיים של כל אחד ואחת מהנופלים והנופלות, המחשבות המעשים המילים השאיפות, כל התכונות שעיצבו את אישיותם , נמזגים לתוך פניה של מדינתנו האהובה.

אתם, המשפחות, ההורים, הרעיות, הילדים, האחים והאחיות – אתם הגיבורים האמיתיים שלנו, אתם אלה שהקרבתם את היקר לכם מכל עבורנו ומבחירה. גורלכם כרוך בגורלנו לעד.

אנחנו יודעים את אשר השקעתם בגידול הילדים הנפלאים הללו שלדאבון ליבנו הגדול לא ישובו עוד.

נתפלל יחד כולנו שלא יהיו לעמנו עוד מלחמות ושלא יפקוד השכול אף לא בית אחד נוסף.

יהי זכר הנופלים והנופלות, ברוך לעולם.